دانستنی های ملکی

خصوصیات بارز املاک برتر

 

ما می خواهیم هر آنچه نیاز است برای انتخاب املاک برتر را به شما توضیح دهیم. عده ای از ما فکر می کنیم تنها زیبایی داخلی یک منزل به معنی مناسب بودن آن است این در حالی است که اگر لوله کشی منزل به درستی صورت نگرفته باشد قطعاً نمی تواند گزینه خوبی محسوب شود. املاک برتر به شما کمک می کند که تمامی جوانب را به طور دقیق بررسی نمایید. هرگز از یاد نبرید که انتخاب املاک برتر زمانبر است و باید با دقت ویژه ای صورت بگیرد. سهل انگاری در این مسیر با ضررهای مالی بسیاری همراه خواهد بود.

 

 

آیا انتخاب املاک برتر نیاز به تخصص دارد؟

ما نام این مورد را تخصص نمی گذاریم اما بررسی کردن تمامی جوانب قطعاً یکی از مهمترین ملاک های انتخاب املاک برتر محسوب می شود. در نظر داشته باشید که آنچه برای انتخاب یک املاک خوب باید بررسی شود نوع نگاه آن به خریدار و فروشنده است. برخی از مشاوران املاک تنها به فروشنده اکتفا می کنند و همیشه روبروی خریدار قرار دارند آنها معتقد هستند که یک منزل خود با چنین قیمتی هرگز جایی پیدا نمی شود و یا با منت پیشنهادی را به خریدار ارائه می دهند این رویه اصلاً درست نبوده و نمی تواند تأثیرگذار باشد.

مثلاً فرض کنید شما برای خرید یک منزل به سراغ مشاور املاک می روید و خانه ای به شما پیشنهاد می شود که از نظر شما طبق قیمت هایی که در بازار دیده شده است بسیار ارزان و مناسب است، در این بخش دیگر مشاور به شما از ضررهایی که قطعاً بعداً قرار است برایتان پیش آید صحبت نمی کند و اینجاست که ضرر برای خریدار است. حتماً می پرسید چه ضرری؟ برخی از منازل در مکان استانداردی احداث نشده است، مثلاً ساختمان روی گسل احداث شده است و به نوعی خطرهای جانی و مالی بسیار گسترده ای دارد.

مقاومت ساختمان یکی از مسائل بسیار مهم است که باید توسط املاک برتر بررسی شود. در نظر داشته باشید که ساختمان باید در برابر زلزله بسیار مقاوم باشد و از پایه های مستحکمی برای ایست کامل آن استفاده شود. ساختمان می بایست از نظر اقتصادی در وضعیت نرمالی ساخته شده باشد و همینطور خوش نقشه بودن آن بسیار مهم است.

 

 

آیا بررسی مصالحی که در ساختمان به کار رفته به عهده املاک برتر است؟

در نظر داشته باشید که کنترل پرونده آزمایشگاهی مصالح مصرفی در سازه های ساختمانی گزینه بسیار مهم است که باید قطعاً به آن پرداخته شود، حال این موضوع اغلب برای خریداران عجیب است و آنها معتقد هستند که یک مشاور املاک چطور از مصالحی که در ساختن یک سازه استفاده شده است باید اطلاع حاصل نماید؟ همه چیز به کاردانی املاک باز می گردد، برخی از مشاورین املاک آنقدر اطلاعات بالا دارند که به محض دیدن یک سازه متوجه می شوند که از مصالحی در آن استفاده شده است بنابراین تخصص املاک برتر بسیار مهم است او باید بتواند ارتباط دقیقی با معماران و سازندگان برتر در دنیا داشته باشد.

 

آیا وجود پله های اضطراری از ملزومات منزل محسوب می شود؟

این مورد بستگی به سبک سازه دارد، به طور یک قانون نمی توان در نظر گرفت که پله های اضطراری باید در تمامی ساختمان ها به کار رود، اما اگر ساختمان ها بلند باشد و یا تعداد واحدها زیاد باشد قطعا نیاز است که به طور دقیق این رویه صورت بگیرد.

 

 

نتیجه گیری

دسترسی به یک املاک برتر نیاز به بررسی موارد مختلفی دارد که باید به طور دقیق در نظر گرفته شود، مثلاً یکی از موضوعاتی که املاک اصلاً دوست ندارند  شما از آن سر در آورید، کیفیت ساخت سازه است و همیشه معتقد هستند که سازه ای که به شما پیشنهاد می دهند بهترین است این در حالی است که بهترین وجود ندارد همه چیز در مقایسه با هم می تواند اهمیت داشته باشد.

پایداری در ساخت سازه را جدی بگیرید و از یاد نبرید که همیشه سازه هایی که دارای زیبایی بالایی هستند نمی توانند گزینه های مناسبی محسوب شود. افرادی که می خواهند سازه های زیباتری را خریداری نماید باید به قیمت آن دقت کنند اگر یک ساختمان بسیار زیبا طراحی شده باشد و قیمت ارزان داشته باشد از نظر سازه باید به کیفیت آن شک نمود و باید در نظر داشت که موارد امنیتی در طراحی سازه ها بسیار مهم هستند و باید به طور دقیق ترتیب اثر داده شوند و استفاده از المان های امنیتی هزینه بر می باشد اما سبب می شود که تا سالها از خرید خود راضی باشید. در انتخاب املاک برتر سخت گیر و ریزبین باشیم.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا