سبک زندگی

دشواری های کار مشاورین املاک

 

بسیاری از افراد در مورد دشواری های کار مشاورین املاک اطلاعاتی ندارند و بر این گما هستند که بدون کترین زحمتی می توانند درآمدزایی کنند. تصویری که از مشاورین املاک در ذهن افراد مجسم شده است بیشتر دفتر کار و تلفن آنها می باشد و در مورد دشواری های کار مشاورین املاک هیچ گونه اطلاعاتی ندارند. در صورتی که باید بدانید کار مشاورین املاک به همین موضوعات خلاصه نمی شود و در واقع دشواری های کار مشاورین املاک بسیار است.

دشواری های کار مشاورین املاک مانند استرس، سختی، ریسک پذیری و … را که بسیاری از افراد آنها را نمی دانند می باشد. در ادامه برای اینکه نسبت به دشواری های کار مشاورین املاک اطلاعات بیشتری داشته باشید برخی از دشواری های آنها را معرفی می کنیم.

 

Safety blog 1 1024x685 1 - دشواری های کار مشاورین املاک

 

برخی از دشواری های کار مشاورین املاک :

همانطوری که بیان کردیم و میدایند هر شغلی دشواری های خودش را دارد و بستگی به توانا بودن و هوش افراد به راحتی می توانند این دشواری ها را پشت سر بگذارند. دشواری های کار مشاورین املاک هم بسیار زیاد است و فقط دغدغه آنها در تلفن و پشت میز خلاصه نمی شود. در ادامه با دشواری های کار مشاورین املاک بیشتر آشنا می شوید.

 

  1. غیر قابل پیش بینی بودن بازار املاک :

یکی از دشواری های کار مشاورین املاک که قبل از اینکه وارد این شغل شوند به خوبی از آن آگاه هستند، این است که بازار ملک چه برای فروشنده و چه برای خریدار مدام در حال تغییر می باشد. ناهماهنگی هایی که در اعطای وام صورت می گیرد، تغییرات نرخ بانکی و از همه مهمتر مشتریانی که نمی توانند در خرید تصمیم گیری کنند بر روند بازار ملک تاثیر بسزایی می گذارد.

همه این عواملی که بیان کردیم می تواند در کمتر شدن مشتریان مشاورین املاک تاثیر داشته باشد، بر این اساس باید بدانید ریسک این شغل بسیار زیاد می باشد و هر فردی که وارد این شغل می شود باید با این مشکلات به خوبی آشنا شود.

 

  1. استرس :

همچنین یکی دیگر از دشواری های کار مشاورین املاک که بسیار با آن مواجه می شوند استرس است، البته باید بدانید استرس سرچشمه های گوناگونی دارد که عبارتند از :

 

کاهش معاملات که از غیرقابل پیش بینی بودن بازار متاثر می شود :

اینکه مشاورین املاک به خوبی می دانند، مردم همیشه تمایلی به خرید ملک ندارند بسیار استرس زا می باشد، چرا که آنها تمامی درآمد خود را بر روی این معاملات گذاشته اند و در صورتی که به فروش نرسد بسیار ضرر می کنند. علاوه بر این اگر برخی از مشاوران املاک تا مدت ها تمرکز خود را بر روی فروش یک ملک بگذارند، اگر معامله آن ملک انجام نشود هیچ سودی نخواهند کرد.

بر این اساس باید بدانند که هیچ تضمینی وجود ندارد که آیا آخر ماه درآمدی خواهند داشت، و همین مسئله باعث می شود که مدام استرس داشته باشند چگونه درآمدی برای خود به وجود بیاورند و یا چگونه اجاره دفتر خود را بپردازند.

 

What It Takes To Become A Luxury Real Estate Agent 1024x640 1 - دشواری های کار مشاورین املاک

 

انتظارات غیر واقعی فروشنده :

یکی دیگر از دشواری های کار مشاورین املاک که استرس آنها را بیشتر می کند، انتظارات غیر واقعی فروشنده می باشد. زمانی که صحبت از قیمت گذاری یک ملک می شود، برخی از فروشندگان انتظاراتی دارند که بسیار عجیب و غریب می باشد. بنابراین مشاورین املاک وظیفه دارند قیمت به روز را برای فروشندگان مشخص کنند و به او خاطر نشان کنند که اگر با این قیمت زیاد می خواهند ملک خود را به فروش برسانند به هیچ عنوان به فروش نمی رسد.

 

وابسته بودن حق کمیسیون به ارزش ملک :

از آنجایی که حق کمیسیون مشاورین املاک وابسته به قیت ملکی می باشد که آن را به فروش می رسانند، اگر قیمت ملکی بسیار پایین بشد درآمد آنها هم کم خواهد بود. بنابراین یکی از دشواری های کار مشاورین املاک که باید بسیار به آن اهمیت دهند این است که به دنبال فروش ملک هایی باشند که قیمت بالایی دارند تا از این طریق برای خود درآمدزایی کنند.

 

تعداد زیاد مشاورین املاک :

یکی دیگر از مهمترین دشواری های کار مشاورین املاک که امروزه استرس آنها را بیشتر کرده است وجود تعداد زیادی مشاورین املاک است. آنها باید با مشاورین املاک دیگر رقابت داشته باشند تا بتوانند به بهترین نحو ممکن برای خود درآمدزایی کنند. هرچه که تعداد مشاورین املاک بیشتر شود مشتری کمتر می شود، بر این اساس اگر مشاورین املاک می خواهند رقبای خود را کنار بزنند باید به صورت حرفه ای تری عمل کنند.

 

مشاور املاکی که خودش سرمایه گذار است :

استرس مشاورین املاکی که هم خودش ساخت و ساز می کند و هم آنها را می فروشد بسیار بیشتر است، چرا که باید برای ملک خود سرمایه گذار خوبی پیدا کند و دشواری کار او بیشتر می شود. اگر د بازار رکود قیمت به وجود بیاید این مشاورین املاک بیشتر از سایرین دچار بحران می شوند.

 

مشکلات حقوقی مشتریان :

یکی دیگر از دشواری های کار مشاورین املاک این است که باید به طور کامل برای مشتریان در مورد ملک توضیح بدهند. همه ما به خوبی می دانیم خرید ملک امر بسیار مهمی می باشد و یک تصمیم حیاتی است. بسیاری از مشتریان که می خواهند ملکی را خریداری کنند، مایل هستند جزئیات ملک را با دقت بدانند تا مبادا سرشان کلاه برود. بر این اساس یکی از مهمترین دغدغه های مشاورین املاک این است که اطمینان مشتریان را به دست آورند.

بسیاری از مشکلاتی که بین مشاورین املاک و مشتریان به وجود می آید این است که مشتریان از اینکه مشاورین املاک آنها را از مشکلات ملک خبردار نکرده اند شاکی می شوند. اگر دعوای آنها جدی شود امکان دارد که به دادگاه کشیده شوند. به همین دلیل مشاورین املاک باید اطلاعات دقیقی از ملک به خریدار بدهند و دوره های آموزشی را طی کنند تا به بهترین نحو ممکن بتوانند از قیمت املاک و مشکلاتی که یک ملک می تواند داشته باشد باخبر شوند. در غیر این صورت امکان دارد که مشکلات جبران ناپذیری به وجود آید.

 

تهدیدهای امنیتی :

سومین دشواری های کار مشاورین املاک که پیش روی آنها قرار می گیرد خطرات امنیتی می باشد که گاهی اوقات در بازدید از ملک برای آنها به وجود می آید. برخی از مشاورین املاکی که به صورت حرفه ای آموزش های لازم را ندیده اند، احتمال دارد در معرض خطرهای مختلفی قرار بگیرند که بیشتر در خارج از دفتر کار برای آنها پیش می آید. برخی از خطرها عبارتند از :

 

847a3c037a0ea66ab49d2bfd8afcc694 mod original 1024x673 1 - دشواری های کار مشاورین املاک

 

آسیب ها و جراحت های فیزیکی :

زمانی که یک مشاور املاک می خواهد خانه ای را به یک خریدار نشان دهد امکان دارد دچار برخی از صدمات ناگهانی شود، احتمال دارد در مسیر تصادف کند، از پله ها سقوط کند و بسیاری از مشکلات دیگری که امکان دارد برای او به وجود بیاید. به همین دلیل بیمه مسئولیت این حوادث را بر عهده می گیرد و خسارات جسمی و جانی را کاهش می دهد.

برای اینکه برای مشتریان شما این مشکل به وجود نیاید بهتر است پیش از اینکه ملک را به مشتری نشان دهید یک بار خودتان به آنجا بروید تا در مورد مشکلات آنجا آگاهی لازم را به دست آورید. شما باید در صورتی که به بازدید ملکی می روید به همکاران خود در دفتر اطلاع بدهید تا اگر برای شما مشکلی به وجود آمد به کمک شما آیند.

 

سوار شدن بر ماشینی که به طور کلی غریبه هستند :

مشاورین املاک برای اینکه ملکی را به مشتریان نشان دهند اصلا با ماشین شخصی آنها می روند. این افراد کاملا غریبه می باشد و امکان دارد خطراتی مانند سرقت، زورگیری، آدم ربایی و … برای آنها به وجود بیاید. برای اینکه از این مشکلات دور باشند و دشواری های کار مشاورین املاک دو برابر نشود باید به مشتریان بگویند با ماشین خود به دنبال آنها بیایند.

 

حضور در ملک مورد بازدید که افراد آن کاملا غریبه هستند :

شما باید به عنوان یک مشاور املاک چندین بار با افرادی که به طور کامل غریبه هستند به بازدید ملکی بروید که می خواهد فروخته شود. این مساله باعث می شود که برخی از افراد سودجو این فرصت را غنیمت بشمارند و برای شما خطرناک باشند. امکان دارد آدم ربایی، سرقت، ضرب و شتم و …برای شما به وجود بیاید.

به همین دلیل بهتر است اگر می خواهید به بازدید ملکی بروید در شلوغ ترین ساعات روز بروید که خطری شا را تهدید نکند و همچنین امنیت شما در این زمان ها افزایش پیدا می کند.

پس در نیتجه همانطوری که بیان کردیم متوجه شدید دشواری های کار مشاورین املاک بسیار زیاد است و فقط کار آنها به دفتر و تلفن ختم نمی شود. آنها باید آموزش های لازم را ببینند تا بتوانند برخی از شرایط بحرانی را به خوبی پشت سر بگذارند و همچنین بتوانند مشتریان بیشتری را به سوی خود جذب کنند.

انتخاب کردن کار مشاور املاک بسیار ریسک دارد، بنابراین اگر برخی از افراد این شغل را از روی درآمد آنها قضاوت می کنند باید با خطرات آن به طور کامل آشنایی داشته باشند. از سوی دیگر کسانی که می خواهند به حرفه مشاور املاک مشغول شوند باید خطراتی که در این شغل وجود دارد را به حداقل برسانند.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. گروه املاک سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا