دانستنی های ملکی

روش های شناخت دلال خوب

 

ویژگی یک دلال خوب چیست؟ آیا شما هم به محض شنیدن واژه دلال فکر می کنید که فردی برای خود کیسه دوخته است و قصد دارد پول و سرمایه شما را به جیب بزند؟ اگر تصور شما از دلال چنین است باید عرض کنیم که دلال به دو دسته دلال خوب و دلال بد تقسیم می شود که دلال خوب سبب می شود شما به خواسته خود به بهترین نحو ممکن دست یابید.

 

ویژگی های مهم دلال خوب

یکی از موضوعاتی که در خصوص شناسایی دلال خوب باید بررسی شود سابقه کاری آن است، عموماً اگر یک شخص سالها در زمینه خرید و فروش ملک نقش واسطه را ایفا می کند و مشتریان زیادی دارد و هنوز هم از او دلال خوب یاد می شود یعنی او توانسته به این موضوع به دید یک شغل نگاه کند. شاید برای شما کمی عجیب باشد اما یکی از موضوعات که یک دلال خوب در زمینه خرید و فروش ملک باید بداند تاریخ بازسازی خانه است. در واقع اطلاعاتی که از سوی دلال در اختیار خریدار قرار می گیرد بسیار مهم است. نام دیگری که ما برای دلال قرار می دهیم، مشاور است.

یک دلال خوب باید بداند که هزینه های در نظر گرفته شده برای خرید ملک طبق تعرفه های روز به چه صورت است. در واقع او باید همه چیز را برای خود نداند و سعی کند به طور دقیق این موضوع را یک معامله گروهی بداند. معاملاتی که در وضعیت گروهی صورت بگیرد عموماً به صورتی است که افراد بتوانند از آن سود بهتری داشته باشند و هر دو سمت معامله و البته دلال نیز به سود برسد اینجاست که نقش دلال مشخص می شود.

 

numbers money calculating calculation 1 - روش های شناخت دلال خوب

 

دلال خوب درصد مشخصی دارد

درصد سودی که از سوی دلال انتخاب می شود بسیار مهم است، او باید سعی کند سود مناسبی برای خود فراهم سازد و نرخ سودی که در نظر می گیرد استاندارد و مناسب است. او با توجه به شرایط ملک، نرخ تعیین نمی کند در نظر داشته باشید که به طور کلی آنچه در این زمینه اهمیت دارد نگاه دلال است. دلال باید نرخ مشخصی را برای خود فراهم سازد و طبق فضای جغرافیایی ملک تعیین درصد نماید.

درصدی که از سوی دلال تعیین می شود باید مناسب باشد و جنبه تجارت در این زمینه صورت نگیرد. اینطور که شواهد نشان می دهد دلال های بد همه به جنبه تجارت فکر می کنند و سعی می کنند سود بیشتری را در نظر بگیرند.

 

چطور به دلال خوب دسترسی داشته باشم؟

دسترسی به یک دلال خوب بسیار مهم است و باید در این زمینه موضوعات مختلفی مورد بررسی قرار بگیرد. برای اینکار باید از کسانی که در این زمینه اطلاعات بیشتری دارند کمک بگیرید و سعی کنید اطلاعات خود را افزایش دهید. سابقه کاری دلال بسیار مهم است و شما باید فعالیت هایی که تا به امروز انجام داده است را بررسی نمایید.

شخصیت او باید خوب باشد افرادی که پرونده های قضایی دارند و یا به نوعی دارای شرایط بدی از نظر سابقه هستند هرگز گزینه های خوبی برای واسطه نمی باشند.

 

strat - روش های شناخت دلال خوب

 

در معامله به چه چیزی باید توجه کنم؟

وقتی قرار است یک معامله صورت بگیرد باید در ابتدا در زمینه هزینه های موجود بررسی هایی صورت بگیرد. هزینه هایی که در این مسیر در نظر گرفته می شود باید نرخ ثابتی داشته باشد ، وجود یک نرخ ثابت در این زمینه سبب می شود که افراد بتوانند به بهترین شکل ممکن به نتیجه برسند.

آنچه مهم است انتخاب یک املاک خوب است، املاکی که سابقه فعالیت طولانی و شناخته شده داشته باشد، مشاورانی که در این مسیر وجود دارند باید همیشه اطلاعات دقیق تری داشته باشند و بتوانند ذهن مشتریان را مورد بررسی قرار دهد. در نظر داشته باشید که مشاور باید سعی کند همیشه یک سری اصول را به طور دقیق بررسی نماید و سعی کند طبق بودجه مشتری به او پیشنهاد دهد.

اگر قرار است یک ملک اجاره داده شود باید هزینه شارژ، قبوض و همینطور سایر هزینه های موجود بررسی شود و این رویه می بایست به درستی صورت بگیرد از یاد نبرید که در املاک آنچه بسیار مهم است رضایت است.

در خرید آپارتمان ها بررسی همسایه ها نیز به عهده املاک است و این موضوع نمی تواند به دلال مربوط باشد، بنابراین این شما هستید که در انتخاب مشاور دقت می کنید و باید سعی کنید یک موضوع را به طور دقیق مورد بررسی قرار دهید. شاید برای شما نیز جالب باشد اما آنچه برای افراد در این مسیر اهمیت بالایی دارد وجود اطلاعات دقیق در زمینه خرید و فروش است که باید به روز و معتبر باشد و این وظیقه املاک و دلال خوب است.

نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. گروه املاک سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا