دانستنی های ملکی

زنجیره مهم دانش املاک

 

در این مقاله با معرفی دقیق دانش املاک همراه شما هستیم. قطعاً دانستن روند کاری یک مشاور املاک موفق می تواند راهی روشن برای رسیدن به انتخابی بی نظیر باشد.

 

دانش املاک به زبانی ساده

دانش املاک هدف خود را روشن کرده است. در واقع داشتن علم دقیق در زمینه مشاور در لیست عوامل مؤثر دانش املاک محسوب می شود. اول از هر چیز باید هدف مشخص شود در واقع کسی که دانش لازم در زمینه مشاور املاک را داشته باشد می داند که کدام هدف برای او اولویت دارد. حال این یعنی چه و به دانش املاک چه ارتباطی دارد؟ در نظر داشته باشید که به طور کلی مسیر هدف گذاری یک مشاور املاک خوب این است که خرید و فروش بیشتر داشته و باشد و پس از آن درآمد بیشتر! دومین هدفی که در لیست عوامل مورد نیاز محسوب می شود داشتن آرامش خاطر است. در علوم مهمی که در زمینه مشاور املاک وجود دارد داشتن آرامش خاطر بسیار مهم است.

یکی از دیگری از موضوعاتی که در لیست دانش املاک قرار دارد شناسایی نقاط ضعف و نقاط قوت است. در واقع باید تمرکز اصلی بر روی نقاط قوت بوده و البته نقاط ضعف نیز از یاد نرود. در کسب و کار های مشاوره ای باید اهداف دو طرفه باشد یعنی مشاور املاک هرگز به نفع یکی از دو طرفین صحبت نکند.

اولویت بندی نیازها از دیگر مسائل مهم در علم املاک محسوب می شود، یعنی باید با هر فرد به اندازه نیازش صحبت نمود نه بیشتر و نه کمتر! مثلاً یک مشتری دوست دارد دقیقاً طبق بودجه ای که اعلام می کند گزینه مناسب را به او پیشنهاد دهید و در این بین اگر خیلی بالاتر صحبت کنید موجب سردرگمی مشتری و دلزدگی وی شده و در صورتی که پیشنهادهای شما کمتر باشد یعنی اطلاعات لازم و به نوعی دانش لازم در زمینه مشاوره را نداشته اید و مشتری به سادگی این را متوجه می شود.

 

 

دانش املاک بر شیوه بازاریابی تأکید دارد

در واقع اگر دقت نمایید این مهارت فروش است که سبب می شو یک محصول در زمان کمتری به فروش برسد. اینطور که شواهد نشان می شود یادگیری روش های بازاریابی بخشی از دانش لازم برای مشاورین املاک بوده و باید بتوانند به طور مؤثر با مشتری ارتباط بگیرند. شونده بودن خود یک نوع بازاریابی بسیار قدرتمند محسوب می شود که در کشورهای اروپایی و پیشرفته نیز از آن در جهت درست استفاده می شود. در واقع یک مشاور باید بتواند شنونده خوبی باشد و سعی کند به شنیده ها اهمیت دهد.

در دروس کسب و کارهای املاک در یکی از کشورهای پیشرفته دنیا به موضوع جالبی توجه شده است و آن هم کاوش و هدایت کاربر برای تبدیل شدن به مشتری است. در نظر داشته باشید که این موضوع خود دارای چندین بخش مختلف است و در لیست دانش املاک قرار می گیرد که هر مشاور املاکی باید آن را بداند. اول اینکه باید سعی کنیم کاربر را تبدیل به مشتری کنیم، یعنی به اندازه کافی اطلاعات داشته باشیم تا این رویه به طور دقیق صورت بگیرد. موضوع بعدی به این صورت است که برقراری ارتباط باید در حد متوسط باشد و افراط در این زمینه مشکل ساز خواهد بود.

پیگیر بودن می تواند یک درس بسیار مهم در املاک محسوب شود در واقع مشاور املاک باید بتواند با مشتریان خود ارتباط خوبی داشته باشد و در این مسیر همه جوانب مبنی بر دلخوری مشتری و یا پرخاشگری او را مورد پوشش قرار دهد.

توانایی های کاوش موضوع بسیار مهمی است که نیاز به بررسیدقیق و همه جانبه دارد در واقع در این مسیر زنجیره ایجاد کردن، ارتباط برقرار کردن، تبدیل کردن و همینطور پیگیری کردن باید به درستی پیش برود. هر گام این زنجیره اگر جدا شود کل زنجیره دچار ایراد می شود.

 

 

مهارت های مهم در مشاوره املاک

موضوع مهم دیگری که در لیست دانش املاک قرار دارد مهارت های لازم است که یکی از آنها مذاکره می باشد در واقع باید در مقابل کلمه مذاکره دسته بندی های مختلفی را ایجاد نمود و اینطور که شواهد نشان می دهد در مذاکره باید نگاه 80 درصدی به موضوع داشت. این نگاه سبب می شود که کاربران همیشه راضی باشند. اگر میزان نگاه شما به فروش یک محصول رضایت خریدار باشد سود حاصله می تواند یک استراتژی 80 درصدی محسوب شود.

در نظر داشته باشید که موفقیت های بزرگ در مسیر مهارت های مشاور املاک بسیار موضوع پر اهمیتی می باشند و دانش املاک نیز یک موضوع مهم و بنیادی بوده که نیاز است که از جنبه های مختلف مورد بررسی قرار بگیرد.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا