طراحی و دکوراسیون

آشنایی با اصول و ویژگی های مهم سبک دکوراسیون مدیترانه ای

آشنایی با اصول و ویژگی های مهم سبک دکوراسیون مدیترانه ای

یکی از زیباترین و محبوب ترین سبک های دکوراسیون داخلی در ایران دکوراسیون مدیترانه ای می باشد. این سبک دکوراسیون دارای مفهوم راحت، دوستانه، شیک و راحت می باشد. این سبک دکوراسیون داخلی تصاویر سکونت گاه های ساحلی، روزهای آفتابی، آب های فیروزه ای درخشان و غروب های پر احساس را در ذهن شما تداعی می کنند. از مهمترین ویژگی های دکوراسیون مدیترانه ای می توان به بافت های روستیک و اتفاقی که دارای قالب و خطوط سبک کلاسیک اروپایی می باشد، نور طبیعی زیاد، رنگ های جیغ و خاکی و در نهایت مراقبت کم اشاره کرد. در صورتی که این سبک دکوراسیون را برای خانه خود می پسندید توصیه می کنیم تا پایان با ما همراه باشید تا با اصول این سبک دکوراسیون داخلی بیشتر آشنا شوید.

 

Mediterranean Artistic nuance 1024x683 1 - آشنایی با اصول و ویژگی های مهم سبک دکوراسیون مدیترانه ای

دکوراسیون مدیترانه ای

 

اصول مهم سبک دکوراسیون مدیترانه ای

همانطور که از نام این سبک دکوراسیون داخلی پیداست در صورت انتخاب این سبک دکوراسیون در طراحی منزل خود عناصری همچون دریا، خورشید و پوشش گیاهی خواهید داشت. استفاده از این عناصر باعث ایجاد آرامش در فضا خواهد شد. این سبک دکوراسیون در کشورهایی همچون اروپای غربی، مجاورت خاور میانه، ایتالیا، ترکیه و مصر رایج می باشد.

 

استفاده از رنگ های طبیعی در دکوراسیون مدیترانه ای

یکی از اصول مهم سبک دکوراسیون مدیترانه ای استفاده از رنگ های طبیعی می باشد. استفاده از رنگ های طبیعی بیشتر برای دیوارها کاربرد دارد اما شما می توانید در پارچه ها، مبلمان و منسوجات که بخش های اصلی این سبک دکوراسیون هستند از رنگ های طبیعی استفاده نمایید. برای مبلمان خود در این سبک دکوراسیون نیز می توانید از رنگ های قهوه ای سفالی برای مبلمان، برای دیوارها از رنگ های قهوه ای روشن متمایل به زرد و خاکستری و در نهایت برای اکسسوری ها از رنگ های لیمویی و بنفش کم رنگ استفاده نمایید. استفاده از این رنگ ها باعث می شود زیبایی های سواحل مدیترانه برای کاربران تداعی شود.

 

3 Piedmont Spanish Mediterranean 1 1 1 1024x640 1 - آشنایی با اصول و ویژگی های مهم سبک دکوراسیون مدیترانه ای

سبک دکوراسیون مدیترانه ای

بافت دیوارها در دکوراسیون مدیترانه ای

در خانه های سنتی به سبک دکوراسیون مدیترانه ای استفاده از دیوارهای بافت دار و گچبری شده رایج می باشد. بافت دیوارها در این سبک دکوراسیون داخلی دارای تنوع صاف و ظریف تا درشت و زیاد طبقه بندی می شوند. با انتخاب رنگ و بافت های هیجان انگیز می توانید این سبک دکوراسیون را در منزل خود ایجاد نمایید. برای ایجاد بافت برجسته روی دیوار در این سبک معماری به مهارت کافی نیاز دارید. با استفاده از دانه های قهوه، شن و یا ماسه همرنگ دیوار در این سبک دکوراسیون بافت های برجسته ایجاد نمایید.

 

انتخاب کفپوش برای سبک دکوراسیون مدیترانه ای

کفپوش رایج استفاده شده در سبک دکوراسیون مدیترانه ای اغلب کاشی ها هستند زیرا نگهداری از آن ها آسان است و آن ها دارای مقاومت نسبتا مطلوبی هستند. یکی دیگر از مزایای استفاده از کاشی به عنوان کفپوش در دکوراسیون مدیترانه ای خنک بودن آن ها می باشد. از دیگر کفپوش های رایج در دکوراسیون مدیترانه ای می توان به تراکوتا، سنگ آهک و سنگ مرمر اشاره کرد. برای ایجاد دکوراسیون مدیترانه ای کلاسیک کاشی های رنگ آمیزی شده با استفاده از دست به عنوان عرصه بندی و یا مرزبندی مورد استفاده قرار می گیرند.

برای ایجاد حاشیه پیرامون اتاق خود می توانید از کاشی های رنگ آمیزی شده با دست و یا تراکوتا استفاده نمایید. برای اثربخشی قابل توجه دکوراسیون مدیترانه ای نیز می توانید در ورودی و یا در امتداد مسیر بیرونی از چندین کاشی استفاده نمایید. انجام این کار به هزینه زیاد نیاز نخواهد داشت.

 

Mediterranean Style Lake House Cornerstone Architects 09 1 Kindesign 1024x694 1 - آشنایی با اصول و ویژگی های مهم سبک دکوراسیون مدیترانه ای

دکوراسیون داخلی مدیترانه ای

 

مبلمان متناسب با دکوراسیون مدیترانه ای

در دکوراسیون مدیترانه ای اغلب باید مبلمان محکم، روستیک، بزرگ و دارای حکاکی دستی را مورد استفاده قرار داد. همچنین می توان در سبک دکوراسیون مدیترانه ای از قطعات روکش شده با استفاده از چرم و یا روکش های نقش دار به همراه عناصر نمایان و چوبی حکاکی شده را مورد استفاده قرار داد. برای ایجاد دکوراسیون مدیترانه ای در منزل باید به دنبال قطعاتی باشید که دارای ویژگی های روستیک یا کهنگی در قالب سبک دکوراسیون اروپایی باشند. در صورتی که هزینه خرید مبلمان بزرگ برای شما زیاد باشد می توانید قطعات برجسته کوچک را نیز انتخاب نمایید. این قطعات می توانند شامل میز ورودی یا صندلی تکی باشند. همچنین شما می توانید برای ایجاد سبک دکوراسیون مدیترانه ای در منزل از آینه های چوبی روستیک، چهارپایه های کوچک و همچنین گنجه های حکاکی شده استفاده نمایید.

 

انتخاب پرده و لوازم پارچه ای برای سبک دکوراسیون مدیترانه ای

برای ایجاد این سبک دکوراسیون داخلی باید لوازم پارچه ای را از جنس پنبه، پشم و ابریشم انتخاب نمایید. پرده ها، بالشت های زیبا و فرش ها نیز باعث ایجاد بافت های سنگین تر در این سبک دکوراسیون می شود. توصیه می کنیم در این سبک دکوراسیون چند متر پارچه نقش دار سنگین را خریداری کرده و آن را به دیوار آویزان کنید. برای این کار به یک لبه پاکتی دوخته شده در حاشیه بالا پارچه نیاز خواهید داشت تا بتوان آن را از میله فرفوژه پرده آویزان نمود.

 

mediterranean interior living room 1024x680 1 - آشنایی با اصول و ویژگی های مهم سبک دکوراسیون مدیترانه ای

طراحی اتاق نشیمن به سبک دکوراسیون مدیترانه ای

استفاده از آهن در این سبک دکوراسیون داخلی

شما می توانید برای ایجاد این سبک دکوراسیون داخلی از آهن کار شده به عنوان تجهیزات ساده مثل پایه آباژور، چلچراغ یا شمعدان استفاده نمایید. تزئینات طوماری شکل در زمان های گذشته به صورت کاملا استادانه مورد استفاده قرار می گرفتند. امروزه ایجاد جلوه های مدرن به فضای مورد نظر شما هویت شخصی می دهند. جهت ایجاد دکوراسیون مدیترانه ای در فضای منزل استفاده از ابزارآلات آهنی روشی مقرون به صرفه می باشد. در این سبک دکوراسیون همچنین می توانید از لولا، دستگیره های درب و ابزار کابینت آهنی استفاده نمایید. در صورتی که بودجه کمی در دسترس دارید می توانید قطعاتی آهنی موجود در منزل خود را رنگ آمیزی کنید.

 

نور و درخشش در دکوراسیون داخلی به سبک مدیترانه ای

در خانه هایی که دکوراسیون مدیترانه ای در آن ها اجرا شده است همواره سرشار از نور طبیعی هستند. از ویژگی های برجسته این سبک دکوراسیون داخلی می توان به پنجره های بزرگ، قاب های نشاط بخش و نسیم مداوم اشاره کرد. برای اجرای این سبک دکوراسیون در منزل خود توصیه می کنیم از رنگ های روشن، پرداخت های براق و آینه جهت انعکاس نور استفاده نمایید. در این سبک دکوراسیون می توان پرده های سنگین را جایگزین حریر نمایید. همچنین باید پرده ها را از حاشیه پنجره ها کنار برد. با انجام این کار بیشترین نور به داخل خانه شما راه خواهد یافت و کوچکی پنجره های نیز پنهان خواهد شد.

 

1 6 1024x680 1 - آشنایی با اصول و ویژگی های مهم سبک دکوراسیون مدیترانه ای

طراحی داخلی خانه به سبک دکوراسیون مدیترانه ای

استفاده از فرش های نرم در دکوراسیون مدیترانه ای

یکی از المان ها که در دکوراسیون مدیترانه ای به عنوان عضو اجباری شناخته می شود فرش ها می باشند. برای پوشاندن سطوح قدیمی و مخدوش اغلب از فرش ها استفاده می شود. نکته جالب توجه در رابطه با انواع فرش ها تنوع در رنگ آن ها می باشد. شما می توانید فرش با رنگ و نقش خاص سبک مدیترانه ای را برای منزل خود انتخاب نمایید.

 

وجود اکسسوری های دست ساز در این سبک دکوراسیون داخلی

در صورتی که قصد دارید سبک دکوراسیون داخلی مدیترانه ای را در خانه خود اجرا کنید نکته جالب در رابطه با این سبک دکوراسیون این است که بهترین مکان جهت نمایش کلکسیون دست ساز، کاسه سرامیکی، ابزارهای چوبی کنده کاری شده و المان های سفالین می باشد. استفاده از این اکسسوری ها در فضای خانه حس و حال خاصی ایجاد می کند.

 

home design 1024x682 1 - آشنایی با اصول و ویژگی های مهم سبک دکوراسیون مدیترانه ای

اتاق خواب به سبک دکوراسیون مدیترانه ای

اجرای دکوراسیون مدیترانه ای برای بخش ورودی خانه

نماد این سبک دکوراسیون داخلی طاق های زیبا و جذاب هستند و برای داشتن ورودی زیبا با این سبک دکوراسیون توصیه می کنیم از در چوبی طاقی شکل و گیاهان رونده سبز رنگ برای تزئین استفاده شود. همچنین می توانید برای افزایش جذابیت فضای خانه از چندین گلدان با گل های قرمز استفاده نمایید. نکته دیگر در رابطه با ورودی منزل با این سبک دکوراسیون این است که نباید استفاده از سنگ های مرمر را به عنوان کفپوش فراموش کنید.

 

اجرای این سبک دکوراسیون داخلی در اتاق نشیمن

اتاق های نشیمن طراحی شده با استفاده از سبک مدیترانه ای به عنوان شادترین فضاها شناخته می شوند و این موضوع به دلیل استفاده از رنگ های زیاد در این سبک دکوراسیون می باشد. همچنین ترکیب رنگ هایی همچون آبی و نارنجی و سبز در این فضاها حس دریا را برای شما تداعی می کند. با اجرای این سبک دکوراسیون در اتاق نشیمن می توانید طبیعت زیبای ساحلی را مهمان فضای داخلی خانه خود کنید.

 

اجرای این سبک دکوراسیون در اتاق ناهارخوری

یکی از موارد بسیار مهم در این سبک دکوراسیون داخلی ترکیب رنگ ها و بافت ها می باشد. در صورتی که بر اساس سلیقه خود می خواهید از رنگ کرم و قهوه ای برای دکوراسیون خود استفاده نمایید توصیه می کنیم با انتخاب فرش های مناسب رنگ و بافت های متنوع را به دکوراسیون اضافه نمایید. فرش هایی با رنگ های قرمز و آبی برای این سبک دکوراسیون بسیار مناسب می باشد.

 

1400959822129 1024x768 1 - آشنایی با اصول و ویژگی های مهم سبک دکوراسیون مدیترانه ای

سرویس بهداشتی به سبک دکوراسیون مدیترانه ای

دکوراسیون مدیترانه ای در آشپزخانه

آشپزخانه های طراحی شده با این سبک دکوراسیون داخلی سرشار از حس خوب می باشند و استفاده از رنگ های ملایم و بانشاط در این سبک دکوراسیون این حس خوب را بر می انگیزد. در این سبک دکوراسیون وسایل آشپزخانه را باید بیشتر از جنس چوب انتخاب نمود. در صورت تمایل برای جذاب به نظر رسیدن آشپزخانه ها توصیه می کنیم از ترکیب رنگ های قهوه ای چوب، آبی فیروزه ای و کرم استفاده نمایید. از دیگر ویژگی های آشپزخانه ها با این سبک دکوراسیون می توان به درب های طاقی شکل چوبی و لوازم دکوری آبی اشاره کرد که باعث می شوند آرامش دریا در این آشپزخانه ها تداعی شود.

 

طراحی اتاق خواب با این سبک دکوراسیون داخلی

علاوه بر المان های ذکر شده در بخش های قبل برای ایجاد یک دکوراسیون مدیترانه ای در اتاق خواب باید این نکته را همواره به خاطر داشت که در این اتاق خواب ها سادگی و در دسترس بودن حرف اول را می زنند. شما می توانید در این اتاق خواب ها از کوسن ها در اندازه ها و رنگ های مختلف استفاده نمایید. دکوراسیون مدیترانه ای در این اتاق خواب ها به سبک ذوستیک و یا روستایی نزدیکی بسیار زیادی دارد و تیرهای چوبی در سقف این اتاق خواب ها مورد استفاده قرار می گیرند. در این اتاق خواب همچنین بیشتر از آهن آلات مشکی و پایه های منحنی به رنگ سفید استفاده می شود.

همانطور که گفتیم در این سبک معماری چوب بسیار به چشم می خورد به طور مثال تخت خواب، کمد، میز و صندلی همگی از جنس چوب هستند و دارای رنگ های سفید و روشن هستند.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. گروه املاک سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا