سبک زندگی

شرایط زندگی و اجاره خانه در ترکیه

عروس شهرهای خاورمیانه را میتوانیم ترکیه بنامیم. این شهر زیبا بسیار پر رفت و آمد و مهاجر پذیر می باشد. اجاره خانه در ترکیه شرایط خاصی دارد. این شهر به دلیل توریستی بودن و تجاری بودن بسیار مورد توجه ایرانیان قرار گرفته است.

دولتمردان این کشور بر روی شهر استانبول بسیار سرمایه گذاری نموده اند. با این روش موفق شده اند از کشور های مختلفی توریست و مهاجر به کشور خود جذب نمایند. با اجاره خانه در ترکیه می توانید از بهترین امکانات زندگی در این کشور برخوردار شوید.

امکاناتی که در شهر استانبول ترکیه وجود دارد، باعث شده است تا کمتر کسی موفق شود از این شهر و کشور دل بکند. ترکیه شهرهای مختلف و متعددی دارد که از بهترین این شهرها می توانیم به استانبول، ازمیر، آنتالیا، آنکارا و… اشاره نماییم. اجاره خانه در ترکیه و در شهرهای مختلف ترکیه هزینه ها و قیمت های مختلفی دارد.

این که شما در کدام محله ی استانبول اقدام به اجاره خانه نمایید، متفاوت است. می توانید در این کشور اقدام به اجاره خانه به مدت چند روز، چند ماه، و حتی یک سال نمایید. اجاره خانه در ترکیه را می توانید حتی به مدت یک ماه یا سه ماه نیز انجام دهید.

این مزیت برای کسانی که قصد سفر به این کشور را دارند بسیار سودمند است. زیرا دیگر نگران این مسئله نیستند که باید حتما هزینه ی اجاره خانه به مدت یک سال را برای فقط چند ماه پرداخت نمایند. می توانند به راحتی در طول مدتی که به این کشور سفر کرده اند، خانه اجاره کنند.

 

موقعیت آب و هوایی کشور ترکیه

ترکیه یکی از کشور هایی به شمار می رود که تنوع آب و هوایی در آن بسیار زیاد است. مثلا می توانید با اجاره خانه در ترکیه، هر منطقه ای که بخواهید، با هر آب و هوایی اقدام نمایید. مناطقی که به دریای اژه و مدیترانه متصل هستند دارای آب و هوای معتدل می باشند.

به همین دلیل کسانی که زندگی در مناطق معتدل را می پسندند اصولا در این نواحی اقدام به اجاره خانه در ترکیه می نمایند. این بخش از کشور ترکیه تقریبا زمستان های خنک و مرطوبی دارند. اما تابستان های این مناطق بسیار گرم و خشک می باشد.

اگر بخواهیم آب و هوا و موقعیت جغرافیای کشور ترکیه را توصیف نماییم، باید بگوییم این کشور همچون شهرهای شمالی ایران همیشه بارانی و مرطوب است. اما بیشترین بارش را در نواحی که به دریای سیاه متصل شده است شاهد خواهیم بود.

اگر زندگی در مناطق گرم و خشک را می پسندید، می توانید اقدام به اجاره خانه در ترکیه نمایید. بخش هایی همچون دشت قونیه و مالاتیه دارای خشک ترین آب و هوا در کشور ترکیه می باشند. ترکیه تقریبا دارای آب و هوای مرطوب و بارانی می باشد.

اما ماههای جولای و آگوست این کشور آب و هوا خشکی دارد. اما در کل زندگی و اجاره خانه در ترکیه می تواند بسیار آسان باشد. اگر قصد دارید در این کشور زندگی نمایید باید خودتان را برای زندگی در هوای بارانی و آب و هوای معتدل اماده کنید.

 

8345837812 55630e8b6f h 1024x682 1 - شرایط زندگی و اجاره خانه در ترکیه

 

وضعیت اقتصادی و کسب و کار ترکیه

به صراحت می توانیم بیان کنیم که ترکیه در زمینه ی گردشگری سود دهی بالایی دارد. بیش از ۴۰ میلیون نفر در طول سال به این کشور سفر می کنند و ترکیه توریست می پذیرد. یکی از مشاغلی که می توانید در ترکیه بدست آورید، راهنمای توریستان است. اجاره خانه در ترکیه به شما این امکان را می دهد تا به شغلی مناسب دست یابید.

این کشور از نظر اقتصادی بر پایه کشاورزی بنا شده است. می توانیم بگوییم بیش از ۳۵ درصد مردم این کشور به کشاورزی مشغول هستند. آب و هوای معتدل، بارش باران و خاک مناسب باعث شده است تا این کشور مکانی مناسب برای کشت تنباکو، زیتون، کتان و … باشد.

کسانی که قصد زندگی و اجاره خانه در ترکیه را دارند، می توانند در این کشور به کشاورزی بپردازند. کشاورزی پر رونق است و علاوه بر آن تجارت محصولات کشاورزی در ترکیه منبع درآمد خوبی برای کشاورزان در بر داشته است.

دو شغل مهم و مناسب در این کشور وجود دارد که می تواند در هزینه های اجاره خانه در ترکیه، به مسافرین کمک نماید. یکی از این مشاغل در زمینه گردشگری می باشد و دیگری تجارت است. هر دوی این مشاغل می توانند به راحتی هزینه های زندگی را برای شما مهیا نمایند.

 

مزایا و ویژگی های اجاره خانه در ترکیه 

ترکیه با داشتن امکانات بسیار می تواند به عنوان محلی مناسب برای زندگی انتخاب شود. از این رو اجاره خانه در ترکیه و زندگی در این شهر مزایای بسیاری برای افراد دارد. می توانیم به برخی از این مزایا اشاره نماییم.

یکی از مهمترین مزیت های زندگی در این کشور، هزینه پایین زندگی در ترکیه است. مخصوصا اگر تعداد نفرات بالایی اقدام به اجاره خانه در ترکیه نمایند، می توانند با هزینه ی کم در این کشور زندگی نمایند. یکی دیگر از مزایای زندگی در این کشور، امنیت بالای مکان های سکونت در این کشور است.

کسانی که تصمیم می گیرند در کشور ترکیه زندگی کنند باید بدانند که می توان به راحتی در محله های مناسب، اقدام به اجاره خانه در ترکیه نمایند. از طرفی دیگر دسترسی به امکانات عالی برای آنها آسان است.

نکته ی جالب و حساس که در مورد اجاره خانه در این کشور می توانیم به آن اشاره نماییم، مبله بودن تمام خانه های اجاره ای است. تمام ساختمان ها و خانه ها در این کشور مبله هستند و دارای اشپزخانه هایی مجهز می باشند.

به راحتی می توانید در این کشور اقدام به اجاره خانه های ویلایی نیز نمایید. از طرفی دیگر می توان مدت قرارداد را در این کشور افزایش داد. اجاره خانه در ترکیه شما را به امکانات بسیاری نظیر سالن بیلیارد، سالن پینگ پنگ، سالن استخر و… به صورت رایگان بهره مند شوید.

 

istanbul 1 1024x576 1 - شرایط زندگی و اجاره خانه در ترکیه

 

هزینه ی زندگی و اجاره خانه در ترکیه

پیش از این که اقدام به براورد هزینه ی زندگی در کشور ترکیه نماییم، باید بدانیم این هزینه ها برای چه افرادی خواهد بود. زیرا هزینه ی زندگی برای افرادی که قصد تحصیل در این کشور را دارند یا کسانی که قصد سفر به این کشور را دارد متفاوت است.

حتی هزینه اجاره خانه در ترکیه نیز بر همین اساس متغیر می باشد. ما به طور کلی می توانیم هزینه ی زندگی در ترکیه را بر اساس هزینه ی اجاره خانه، هزینه های مسکن، هزینه های تحصیل، هزینه ی انرژی، هزینه های پزشکی و درمانی، و… تقسیم بندی نماییم.

اصولا هزینه ی اجاره خانه در ترکیه، در شهرهای مختلف متفاوت است. مثلا در شهرهایی همچون استانبول یا ازمیر هزینه ی اجاره خانه بسیار زیاد است. اما برخی از شهرهای ترکیه نیز هستند که هزینه ی مسکن در آنها کم بوده و یا مناسب است.

معمولا اجاره خانه در ترکیه به خصوص مرکز شهر های بزرگ، گرانتر می باشد. اگر این خانه ها نوساز باشند باز هم در قیمت اجاره آنها تاثیر گذار خواهد بود. از آنجایی که تمام خانه های ترکیه مبله می باشند. می توانیم بگوییم نسبت به دیگر کشور ها، اجاره خانه در ترکیه از قیمت و هزینه ی مناسب تری برخوردار است.

چند عامل مهم در تفاوت قیمت اجاره خانه در کشور ترکیه موثر است. این که چه تعداد اتاق خواب داشته باشد، این که دارای چه امکاناتی باشد، دستری به اتوبوس یا متروی ان چگونه باشد، فاصله اش تا مرکز شهر چقدر باشد، از همه مهمتر نوساز بودن یا قدیمی بودن خانه در هزینه ی اجاره تاثیر دارد.

از این رو می توانیم بگوییم که هزینه ی مسکن در این کشور به صورت تقریبی مناسب و به صرفه است. اگر قصد اجاره خانه در ترکیه را دارید لزوما نباید در مرکز شهر اقدام به این کار نمایید. می توانید در حومه ی شهر بهترین و زیباترین خانه ها را اجاره نمایید.

 

هزینه های حمل و نقل و تحصیل در ترکیه

حمل و نقل در این کشور بسیار مسئله ی مهمی است. زیرا کشور ترکیه، کشوری پر رفت و آمد و شلوغ به شمار می رود. به همین دلیل بیشتر مردم این کشور ترجیح می دهند تا از قایق، کشتی، مترو و یا اتوبوس برای عبور و مرور خود استفاده نمایند.

نکته ی جالب این است که برخی از مردمی که اقدام به اجاره خانه در ترکیه می نمایند. برای عبور و مرور بیشتر از کشتی ها و قایق های مسافربری استفاده می کنند. قیمت بلیط این قایق ها گران نیز نمی باشد.

برخی از افراد نیز تصمیمی می گیرند در کشور ترکیه به تحصیل و زندگی بپردازند. جدای از هزینه ای که برای اجاره خانه در ترکیه کنار می گذارند، باید هزینه های دانشگاه های تحصیلی خود را نیز برآورد نمایند.

ترکیه نیز همچون دیگر کشورها، دارای دانشگاه های دولتی و نیمه دولتی می باشد. این که شهریه دانشگاه های دولتی برای شهروندان ترکیه رایگان است، قانون تمام کشور ها می باشد. اما این که دانشجویان خارجی چه میزان باید هزینه بپردازند، مسئله ی مهمی است.

معمولا دانشگاه های دولتی از دانشجویان خارجی خود هزینه ی کمی دریافت می کند. البته این هزینه را می توانیم نسبت به دانشگاه های خصوصی این کشور بیان نماییم. علاوه بر آن این که چه میزان هزینه برای تحصیل در این کشور باید پرداخت، بسته به رشته و مقطع تحصیلی متفاوت می باشد.

پس می توانیم بگوییم اجاره خانه در ترکیه برای دانشجویان خارجی می تواند تقریبا هزینه ی بالایی در بر داشته باشد. زیرا هزینه ی اجاره خانه و هزینه ی دانشگاه با یکدیگر زیاد خواهد شد.

نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. گروه املاک سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا