دانستنی های ملکی

شرایط و مزایای استخدام مشاور املاک

 

ملک و زمین برای هر فردی دارای اهمیت است. اگر زمینی وجود نداشته باشد نمی توان در آن مسکن ساخت، محلی که برای زندگی خود انتخاب می کنیم. استخدام مشاور املاک برای خرید و فروش زمین و ملک می تواند به ما کمک کند تا بهترین زمین را در مناسب ترین مکان خریداری کنیم و یا با قیمت مناسب به فروش برسانیم.

حال از خود می پرسید اصلا مشاور املاک بودن چه کاربردهایی دارد؟ برای چه کاری استفاده می شود؟ یا این که اصلا مشورت و یا استخدام مشاور املاک تا چه حد می تواند برای ما حیاتی باشد. ما در اینجا برای شما تا حدودی مزایا و شرایط این حرفه را بیان می کنیم.

به صراحت می توانیم بگوییم مشاور املاک بودن، از نظر تمام مردم یکی از پردرآمدترین و نان آورترین شغل ها به شمار می رود. حتی به دلیل این تفکر، بسیاری از مردم وسوسه می شوند تا به استخدام مشاور املاک در آیند. البته وضعیت و موقعیت بازار ملک نیز این مسئله را در ذهن مردم پررنگ نموده است.

زیرا در سالهای اخیر شاهد هستیم که وضعیت ملک تا حدود زیادی دچار نوسان و تغییر شده است. از این رو می توانیم بگوییم اگر شانس با ما یار باشد می توان از این موقعیت استفاده نموده، و به شرایط بهتری دست یافت. به همین دلیل امروزه استخدام مشاور املاک به عنوان یکی از شغل های پرطرفدار مورد توجه قرار گرفته است.

اما باید بدانیم آیا واقعا این شغل می تواند دارای درآمد بالایی برای افراد باشد؟ پس بهتر است به این مسئله با دقت بیشتری بپردازیم.

 

شغل مشاور املاک و تاریخچه ی آغاز این فعالیت

اگر بخواهیم مشاغل پر سود را در یک گروه دسته بندی نماییم، باید بگوییم استخدام مشاور املاک می تواند یکی از این شغل های پر سود به شمار رود. اگر به دنبال این هستید که شما هم یک شغل پر سود داشته باشید، می توانید وارد این حرفه شوید.

اما پیش از ورود به هر شغل باید ابتدا در مورد آن اطلاعات کافی بدست آورید. مثلا باید بدانیم استخدام مشاور املاک چه شرایط و ویژگی هایی دارد، چگونه صورت می پذیرد و.. . حال ما کمی در مورد آغاز این فعالیت صحبت نموده و سپس به شرایط استخدام مشاور املاک خواهیم پرداخت.

شغل مشاوره املاک از زمان های دور و یا شاید حتی در زمان انسان های اولیه نیز وجود داشته است. حتما با خودتان می گوییم چنین چیزی ممکن نیست. اما باید بدانید که انسان های اولیه حتی برای یافتن غار های مناسب برای زندگی نیز در تلاش بوده اند. از این رو با استخدام مشاور املاک این غار های یافته شده را سازماندهی نموده و برای زندگی، به یکدیگر واگذار می نمودند.

این شغل با همین روند پیشرفت نمود و امروزه به یکی از شغل های مهم در اجتماع تبدیل شده است. البته باید بدانیم که در سال های آتی می تواند این شغل گسترده تر نیز شود. اگر به شما بگویند در ۱۰۰ سال آینده افراد برای استخدام مشاور املاک باید ویژگی های خاص داشته باشند، حتما مسخره خواهید کرد.

اما چنین مسئله ای قابل پیش بینی است. خودتان را با انسان های اولیه مقایسه کنید، آنها در غار ها زندگی می کردند. شما در آپارتمان ها و آیندگان حتی ممکن است در فضا زندگی کنند. اما همیشه داشتن یک ملک مناسب از ضروریات زندگی اجتماعی به شمار می رود. پس استخدام مشاور املاک هرگز از میان نخواهد رفت.

امروزه استفاده از اپلیکیشن ها و فضاهای مجازی، تقریبا شغل مشاوره املاک را به گونه ای کنار زده است. در زمان های گذشته استخدام مشاور املاک برای حضور در مکان های خاصی بود. اما امروزه حتی مشاورین املاک نیز توسط اپلیکیشن ها و یا در فضای مجازی به راحتی کار خود را پیش می برند.

 

OHCICHSKNUI6TDH4FROQTGOCDY 1024x647 1 - شرایط و مزایای استخدام مشاور املاک

 

شرایط و ویژگی های استخدام مشاور املاک

کسانی که وارد حرفه ی مشاور املاکی می شوند، باید به صورت ذاتی این شغل را در پرورده باشند. مهمترین شرطی که برای استخدام مشاور املاک باید در فرد وجود داشته باشد، داشتن روابط عمومی بالا می باشد. این که یک مشاور املاکی بتواند چگونه با مشتری صحبت کند، چگونه معامله را پیش ببرد، چگونه موضوع را برای مشتری بیان نماید و… در این شغل از اهمیت بالایی برخوردار است.

اگر می دانید که دارای چنین توانایی نیستید، بهتر است استخدام مشاور املاک را فراموش کنید. می دانیم که این شغل دارای درآمد ماهانه مشخصی نیست. حتی ممکن است سه ماه وارد این حرفه شده باشید اما فقط موفق به انجام یک معامله گردید.

یا این که مدتهای زیادی هیچ خرید و فروش ملکی توسط شما صورت نپذیرد، اما پس از آن با یک معامله، پورسانت فوق العاده ای بدست آورید. پس دومین شرط برای استخدام مشاور املاک، صبر داشتن در این حرفه است.

باید بدانید که برای موفقیت در شغل مشاور املاک چند ویژگی مهم را یک جا در خود پرورش دهید. تلاش کنید بعد از استخدام مشاور املاک، همیشه شنونده خوبی باشید. هرگز بحث خرید، فروش، یا حتی اسمی از ملک به میان نیاورید و شما شروع کننده صحبت نباشید.

همیشه به یاد داشته باشید که برای ملک دنبال مشتری باشید، نه این که ابتدا مشتری را انتخاب نموده و سپس برای آن به دنبال ملک مناسب باشید. این مسئله می تواند سرعت کار شما را بالا ببرد. استخدام مشاور املاک در اصل یافتن مشتری برای املاک موجود است.

همیشه به یاد داشته باشید استخدام مشاور املاک برای کسب پورسانت بهتر و بیشتر است. پس در حدی که پورسانت دریافت می کنید، به مشتری خدمت رسانی نمایید. این که همش به دنبال راضی کردن مشتری و فروشنده برای مذاکره باشد، می تواند وقت شما را بگیرد.

مخصوصا وقتی نتیجه ی دلخواه را بدست نیاورید، می تواند برای شما ناراحتی های دیگری نیز به بار آورد. پس بهتر است همیشه در حد پورسانت خود به مشتری خدمت نمایید.

 

آیا شغل مشاوره املاک امروزه از سود بالایی برخوردار است؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم مهاجرت و شهرنشینی بسیار رشد داشته است. حتی این مسئله هر روز نیز بیشتر از روز قبل رشد خواهد نمود. پس می توانیم بگوییم هنوز استخدام مشاور املاک به حد اشباع نرسیده است. از این رو انتخاب این شغل مسلما می تواند انتخاب مناسب و پر سودی باشد.

باید بگوییم طبق آمار بیش از هر ۱۰۰ مسکن دارای یک مشاور املاک میباشد. از این رو برای ورود و استخدام مشاور املاک می توانید هرچه سریعتر اقدام نمایید. هر چقدر بازار ملک و مسکن بیشتر شود، مسلما شغل مشاور املاکی نیز می تواند درآمد بهتری داشته باشد.

تنها کافیست بتوانید با دیگر مشاورین املاک به درستی رقابت نمایید. از این رو باید کسانی را به استخدام مشاور املاک در آورید، که دارای توانایی های ذاتی برای موفقیت در این شغل هستند. این که دفتر مشاور املاک خود را در محیط مناسبی احداث نمایید، می تواند بیش از ۷۰ درصد در موفقیت شما تاثیر گذار باشد.

مکان های پررفت و آمد، بازار های شلوغ، مکان های پرتردد و.. می توانند به عنوان محیطهای مناسبی برای راه اندازی دفتر به شمار روند. پس از آن با استخدام مشاور املاک در این دفتر اشخاصی رو به عنوان مشاور قرار دهید.

معمولا کسانی برای استخدام مشاور املاک داوطلب می شوند، که یا بازنشسته هستند، یا این که شغلی با مهارت بالاتر پیدا نکرده اند. از این رو می توانیم بگوییم شغل مشاور املاک برای هر سنی مناسب است. البته جوان ها به دلیل داشتن روابط عمومی بالاتر، مسلما بهتر می توانند در این شغل موفق شوند.

اما کسانی که بازنشسته هستند دارای تجربه ی بیشتری در زمینه ی شناخت انسان ها می باشند. اگر در زمینه ی مشاور املاک علم و دانش بالایی داشته باشید، بدون تردید می توانید در این شغل موفق شوید.

 

shutterstock 297219986 3029b8 1024x684 1 - شرایط و مزایای استخدام مشاور املاک

 

مدارک لازم برای استخدام مشاور املاک

اگر قصد دارید وارد این شغل شود، بهتر است بدانید چه مدارکی برای این شغل لازم است. شما باید ابتدا پروانه کسب برای راه اندازی دفتر مشاوره املاک بدست آورید. همه ی مراکز استخدام مشاور املاک مدارک یکسانی برای افراد متقاضی بیان نموده اند.

عکس، کپی و اصل شناسنامه، کپی و اصل سند محضری ملک، کپی و اصل پایان کار تجاری و…. از جمله مدارک مورد نیاز برای استخدام مشاور املاک می باشد. این مسئله را به یاد داشته باشید که برای آغاز این شغل باید هزینه های مختلفی متقبل شوید.

مشاورین املاک می توانند هر کسی را که مناسب می دانند استخدام نمایند. اما باید به آنها بگویند که در این کار باید حق عضویت اتحادیه، هزینه ی اجاره مغازه، هزینه ی تمام تجهیزات اداری، هزینه های جاری همچون گاز، برق و..، هزینه های تبلیغاتی، هزینه های مربوط به دارایی، مالیات و… را نیز بپردازند.

درست است که شغل مشاوره املاک جزو شغل های پرسود در دنیا به شمار می رود. اما باید این مسئله را نیز در نظر داشته باشید، که هزینه های ورود به این شغل نیز بالا می باشد. سختی استخدام مشاور املاک مسلما در یک سال اول است.

پس از این که در این حرفه نامی از خود بیان نمودید، یا این که در میان مردم اعتبار کافی بدست آورید، می توانید به راحتی به سود بالا دست یابید. پس بهتر است برای آغاز این شغل همه ی جوانب را بسنجید و پس از آن به استخدام مشاور املاک درآیید.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. گروه املاک سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا