سبک زندگی

نکات مهم در اجاره آپارتمان که باید بسیار به آنها اهمیت بدهید

بسیاری از افرادی که می خواهند خانه اجاره کنند باید به یک سری از نکات مهم در اجاره آپارتمان اهمیت بدهند. با اهمیت دادن به نکات مهم در اجاره آپارتمان می توانید خانه ای زیبا و با بهترین امکانات که به بودجه شما نزدیک است را برای خود فراهم کنید. البته اگر بتوانید خانه ای را خریداری کنید که بسیار عالی می باشد ولی در صورتی که مبلغ کافی برای خرید خانه ندارید می توانید خانه ای را اجاره یا رهن کنید. فقط باید دقت داشته باشید که برخی نکات مهم در اجاره آپارتمان را بسیار رعایت کنید.

برای اینکه ساختمان مناسبی را پیدا کنید کمی باید سختی بکشید و این مسئله تا حدودی آزاردهنده است، اما اگر برخی با نکات مهم در اجاره آپارتمان آشنایی داشته باشید بدون شک بهترین آپارتمان را می توانید برای خود فراهم کنید. در ادامه برای اینکه با این نکات آشنایی داشته باشید و اطلاعات شما در مورد اجاره آپارتمان بیشتر شود برخی از نکات مهم در اجاره آپارتمان را بیان می کنیم.

 

معرفی برخی از نکات مهم در اجاره آپارتمان :

همانطوری که بیان کردیم اگر می خواهید خانه ای را اجاره کنید باید به برخی از  نکات مهم در اجاره آپارتمان اهمیت دهید تا بتوانید خانه ای با شرایط بسیار عالی برای خود فراهم کنید. شما می توانید با ما همراه باشید و با نکاتی که بیان می کنیم اطلاعات خود را در مورد اجاره خانه افزایش دهید.

 

 

  1. تنظیم نمودن بودجه :

یکی از مهمترین و اساسی ترین نکات مهم در اجاره آپارتمان که بسیار اهمیت دارد این است که شما باید در ابتدا مشخص کنید مبلغ مورد نظر شما برای اجاره چقدر می باشد. یکی از نکاتی که در مورد اجاره خانه نباید فراموش کنید شرایط اقتصادی می باشد که در کشور ما در جریان است، شما باید 30 تا 50 درصد درآمد خود را به اجاره خانه اختصاص دهید.

شما در صورتی که نمی توانید اجاره خانه ای را پرداخت کنید و در استطاعت مالی شما نمی باشد باید از اجاره کردن آن خودداری کنید، چرا که بدون شک زندگی خوبی در آن خانه نخواهید داشت و همیشه نگران اجاره آن می باشید. اما در صورتی که درآمد شما بالا باشد می توانید بهترین خانه و بیشترین امکانات را اجاره نمایید و از زندگی در آن لذت ببرید.

البته برخی از افراد دانشجو هستند و می خواهند خانه ای را اجاره کنند، این دسته از افراد نباید فراموش کنند که هزینه اجاره خانه شاید برایشان تا حدودی دشوار باشد، بنابراین بهتر است هم خانه ای را برای خود انتخاب کنند که از لحاظ اخلاقی با یکدیگر سازگاری داشته باشند. در نتیجه شما می توانید با رعایت کردن برخی از نکات مهم در اجاره آپارتمان که مربوط به هزینه شما می باشد بهترین آپارتمان را اجاره کنید.

 

  1. بررسی راه های مختلف جستجو :

همه ما به خوبی می دانیم یکی از راه هایی که می توانیم خانه ای را اجاره یا رهن کنیم مراجعه کردن به مشاورین املاک می باشد. از جمله نکات مهم در اجاره آپارتمان این اس که به مشاور املاکی مراجعه کنید که با شما صداقت داشته باشد و بتواند بهترین منزل را طبق بودجه ای که دارید برای شما فراهم کند.

البته امروزه با پیشرفت تکنولوژی اپلیکیشن هایی وجود دارد که شما می توانید با مراجعه به آنها و جست و جو در خانه ها منزل مورد نظر خود را پیدا کنید. همچنین می توانید به دوستان خود بسپارید اگر خانه ای مناسب شرایط شما مشاهده کردند هرچه سریعتر خبرتان کنند.

 

  1. تدوین فهرست اولویت ها :

شما اگر می خواهید به خوبی نکات مهم در اجاره آپارتمان را رعایت کنید، باید تمامی اولویت های خود را در اجاره خانه بر روی تکه کاغذی بنویسید تا بهتر بتوانید تصمیم گیری کنید، در غیر اینصورت امکان دارد شما گمراه شوید و نتوانید خانه ای مناسب را اجاره کنید. شما باید به خوبی بدانید چه چیزهایی برای شما مهم تر هستند و آنها را در اولویت قرار دهید.

بسیاری از افراد به مکانی که می خواهند خانه را اجاره کنند اهمیت می دهند و برخی دیگر به امکانات خانه بیشتر اهمیت می دهند. در این صورت شما باید در ابتدا خواسته های خود را در مورد اجاره خانه مشخص کنید و سپس برای اجاره نمودن آپارتمان اقدام کنید، چرا که قرار است شما چند سال و یا حتی یک سال در آن خانه حضور داشته باشید و به همین دلیل باید با خواسته های شما هماهنگی داشته باشد.

 

  1. ارائه ضمانت :

بعد از اینکه شما خانه مورد نظر خود را پسند نمودید، باید به عنوان کسی که می خواهد ماهیانه مبلغی را به صاحب خانه پرداخت کند، خودتان را به خوبی و درستی معرفی کنید تا صاحب خانه از اینکه شما هر ماه اجاره خود را پرداخت می کنید مطمئن شود. بنابراین این یکی از نکات مهم در اجاره آپارتمان می باشد که در این صورت اطمینان صاحب خانه خود را به دست می آورید. شما باید راه هایی را که با صاحب خانه می خواهید ارتباط برقرار کنید را دقیق و شفاف سازید و شماره های در دسترس خود را به یکدیگر ارائه بدهید.

 

  1. پرسیدن از جزئیات :

یکی دیگر از مهمترین نکات مهم در اجاره آپارتمان این است که شما باید به خوبی از پرداخت قبوض اطلاعات داشته باشید و از صاحب خانه در این مورد سوالات لازم را بپرسید. شما باید از این موضوع به خوبی آگاهی داشته باشید که کرایه ای را که به صاحب خانه پرداخت می کنید صرفا برای اجاره بهای منزلتان می باشد یا اینکه پرداخت قبوض و دیگر موارد را در برمی گیرد و یا اینکه هر یک از آنها جدا می باشد. شما اگر از این موارد به خوبی اطلاع داشته باشید به خوبی می توانید بودجه خود را سر و سامان دهید.

 

  1. نوشتن قرارداد :

شما باید برای نوشتن قراردارد اصول آن را به خوبی رعایت کنید و بسیار آرام و با ادب پیش روی نمایید. اگر شما مسئولیت برخی از امور خانه مثلا حیاط یا پارکینگ را بر عهده می گیرد باید در اجاره بها به شما تخفیف داده شود. در صورتی که پرداخت اجاره بها به صورت ماهیانه برای شما دشوار می باشد بهتر است از صاحب خانه خود درخواست نمایید که مبلغ بیشتری را به عنوان پول پیش خانه پرداخت کنید.

 

 

نکات مهم در اجاره آپارتمان و بازدید از آن :

همانطوری که بیان کردیم و متوجه شدید برای اجاره خانه شما باید به خوبی در مورد برخی از نکات مهم در اجاره آپارتمان اطلاع داشته باشید و بعد اقدام به تنظیم قرارداد نمایید. اما توجه داشته باشید یکی از نکاتی که بسیار مهم می باشد و باید بسیار به این مورد اهمیت دهید این است که به خوبی خانه ای را که می خواهید اجاره کنید مورد بررسی قرار دهید. برخی از نکات مهم در اجاره آپارتمان که مربوط به بازدید از خانه می شود عبارت است از :

– لوله های آب و برق و گاز را باید به خوبی مورد بررسی قرار دهید تا مبادا دچار نشتی و خرابی باشد، در این صورت شما باید خودتان هزینه تعمیر آنها را به عهده بگیرید.

– شیر آلات خانه را باید با دقت بررسی کنید که هیچ کدام از آنها خرابی نداشته باشند، شیرآلات دستشویی، ظرفشویی و حمام بسیار مهم می باشند.

– در مورد وضعیت برق کشی ساختمان و سیستم سرمایشی و گرمایشی باید به دقت بررسی های لازم را انجام دهید و به خوبی آگاه باشید که از چه ابزاری که می خواهید برای گرم و سرد کردن خانه استفاده کنید.

– وضعیت دیوارها و پنجره ها بسیار مهم هستند. شما باید بدانید که اگر ضخامت دیوارها کم باشد از سر و صدای همسایه ها به هیچ عنوان در امان نخواهید بود و همچنین صدای خودتان همیشه بیرون از خانه خواهد بود. پنجره ها هم بسیار مهم می باشند که از سالم بودن آنها هم باید اطمینان لازم را به دست آورید.

– یکی از نکات مهم در اجاره آپارتمان که هنگام بازدید باید بسیار به آن توجه کنید این است که سر و صدایی که در آپارتمان وجود دارد را به خوبی مورد بررسی قرار دهید. برخی از آپارتمان ها بسیار شلوغ می باشند و زندگی کردن در آنجا آرامش شما را سلب می کند. بنابراین هنگامی که از خانه می خواهید بازدید کنید به سر و صدای آپارتمان توجه بسیاری نشان دهید.

یه یکی از نکات مهم در اجاره آپارتمان که بسیار باید توجه داشته باشید این است که قرارداد را یک ساله بنویسید. قراردادها را نباید به گونه ای بنویسید که مجبور باشید بیشتر از یک سال به آن تعهد داشته باشید، چرا که امکان دارد شرایط شما تغییر پیدا کند و دیگر نخواهید در آن آپارتمان باشید. به عنوان مثال امکان دارد محل کار شما تغییر پیدا کند و یا اینکه به شهری دیگر منتقل شوید. پس بسیار به نوع قراردادی که می نویسید دقت داشته باشید.

در ضمن یکی دیگر از نکات مهم در اجاره آپارتمان این است که باید حریم خصوصی شما به خوبی رعایت شود. صاحب خانه به هیچ عنوان اجازه ندارد وارد خانه و حریم شخصی شما شود، شما باید با در نظر داشتن این موضوع قرارداد خود را بنویسید.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا