دانستنی های ملکی

وضعیت املاک اصفهان چگونه است؟

 

شهر بزرگ اصفهان که یکی از پر جمعیت ترین شهرهای ایران بعد از تهران، مشهد و تبریز به حساب می آید در دامنه های شرقی رشته کوه های زاگرس قرار گرفته و از جمله شهرهای باستانی ایرانی است که طبق گفته باستان شناسان و تاریخ دانان قدمت این شهر به احتمال زیاد به درازای قدمت ایران می باشد. زاینده روز در این شهر زیبا و تاریخی قرار گرفته است و این شهر از آبرفت این رود بهره می برد گرچه متاسفانه این روزها زاینده رود مانند گذشته خروشان و سرزنده نیست. آب و هوای این شهر تاریخی و زیبا با بناهایی با معماری سنتی ایرانی نیمه خشک است و متوسط درجه حرارت در طول سال شانزده درجه سانتیگراد می باشد. شهر اصفهان شهر هنر زیبای ایرانی است هنرهایی ماندگار از جمله زربافی، سیم کشی، زرکشی، سکمه دوزی، زنجیر بافی و گلابتون دوزی و قلم زنی و مینیاتور و مینا کاری و زرگری نقره و طلا و … که جزء صنایع دستی این شهر نیز محسوب می شوند و این شهر را میان شهرهای دیگر ایران به این هنرهای منحصر به فرد در جهان معروف می کند. شهر اصفهان هم به موجب وجود آثار تاریخی مانند: میدان نقش جهان، مسجد شاه، سی و سه پل، پل مارنان، پل خواجو، منار جنبان و مسجد جامع و … از جمله شهرهای توریستی ایران به حساب می آید که سالیانه هزاران توریست را به سمت خود می کشاند و همین امر موجب رونق اقتصادی در این شهر خواهد شد. این رونق اقتصادی موجب مهاجرت افراد زیادی به این شهر خواهد شد و همین امر می تواند تاثیراتی بر روی بازار املاک اصفهان بگذارد. این شهر بافتی قدیمی دارد و خانه ها و امارت های موجود در آن با معماری اصیل ایرانی ساخته شده اند.

 

 

مناطق شهر اصفهانی طبق تقسیمات شهرداری

شهر اصفهان به لحاظ تقسیمات شهرداری این شهر به 14 منطقه تقسیم شده است. از جمله محله های موجود در مناطق بالای شهر اصفهان می توان به این موارد اشاره کرد: صمدیه لباف، ده نو، بختیار دشت، مسجد جامع اصفهان، جوباره و محله های مربوط به مناطق پایین شهر اصفهان شامل: ناژوان، شهرک ولیعصر و زینبیه می باشند. به همین ترتیب وضعیت املاک اصفهان در بالای این شهر بهتر از مناطق پایین بوده و قیمت آن ها نیز بالاتر است. طبق تحقیقات انجام شده توسط محققان خدمات و اقدامات فرهنگی یکی از رکن های اصلی توسعه در شهر اصفهان به حساب می آید. طبق نظر این کارشناسان برای توزیع متعادل خدمات و تعادل فضایی و جمعیتی در شهر اصفهان بایستی برنامه ریزی جامعی در راستای توسعه پذیری مناطق انجام پذیرد. طبق گزارشات رسیده از کارشناسان و محققان شهری در شهر اصفهان، در بین مناطق شهر اصفهان تعادل امکانات فرهنگی و فضاها دیده نمی شود و مناطقی از جمله 7، 10،13 و 14 دارای کمترین میزان امکانات هستند در صورتی که در مناطقی از جمله 1 و 3 میانگین ضریب اولویت در بالاترین سطح برخورداری از امکانات فرهنگی یعنی 0.61 قرار دارد. همین امر می تواند بر بازار املاک اصفهان تاثیر گذاشته و میزان قیمت آپارتمان در این مناطق را تحت تاثیر قرار دهد.

 

 

وضعیت بازار املاک اصفهان

طبق تحقیقات انجام شده توسط کارشناسان سامان ۷۲۴ به موجب افزایش قیمت مصالح، بهای تمام شده آپارتمان در شهر اصفهان افزایش داشته است . در همین راستا دبیر انجمن انبوه سازان در استان اصفهان در رابطه با بازار املاک اصفهان به این نکته اشاره کرده است که افزایش قیمت املاک اصفهان بر مبنای فرمول بندی های گذشته و تغییراتی که در بعضی فصول و یا سالی یک بار اتفاق می افتد، پیش نمی رود و بیش از پیش قیمت املاک اصفهان افزایش داشته است. به گزارش تابناک اصفهان و صحبت احمد تولا در رابطه با بازار املاک اصفهان: در حال حاضر بازار املاک اصفهان در بلاتکلیفی به سر برده و نه شاهد رکود قبلی و نه رونقی در این بازار هستیم.

 

تهیه مسکن در بازار املاک اصفهان

سامان ۷۲۴ با در نظر گرفتن مشکلات اقتصادی به بررسی و ارزیابی مناطق موجود در شهر اصفهان پرداخته و تحقیقات کارشناسی لازم در ارتباط با قیمت و آینده زمین ها و آپارتمان های موجود در این مناطق را به عمل می آورد. از طرفی در گام بعدی به تحقیق در ارتباط با قدمت، معماری و نوع مصالح به کار رفته در آپارتمان های مناطق مختلف می پردازد. معیارها و اولویت های صاحب خانه و مستاجرین و یا خریداران را مد نظر قرار داده و برای پیدا کردن گزینه مناسب در املاک اصفهان کمک خواهد کرد. سامان ۷۲۴ مشاور املاک اصفهان و ایران با برخورداری از کارشناسان خبره و تجربه در زمینه املاک دوست و مشاور طرفین معامله در بازار املاک بوده و به شما در راستای یافتن گزینه مناسب در بازار املاک اصفهان کمک خواهد کرد.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا