دانستنی های ملکی

وظایف سایت املاک در قبال خریداران و فروشندگان

 

سامان ۷۲۴ به عنوان یکی از معتبرترین سایت های املاک در ایران به عنوان یک منبع موثق و به روز و با در برگیری بانک گسترده ای از اطلاعات در زمینه مسکن بسیاری از مشکلات روش های سنتی در این زمینه را رفع کرده است‌، در این جا به تعداد از مشکلات روش های سنتی و مزیت حضور سایت املاک از جمله سامان ۷۲۴ خواهیم پرداخت. مشکلات روش های سنتی استفاده از مشاورین املاک به این ترتیب بوده است:

 

ملک در معرض دید افراد بیشتری قرار خواهد گرفت

در گذشته اشخاص برای قرار دادن املاک خود در معرض اجاره و یا فروش و یافتن مسکن مناسب برای خرید و اجاره از روش های سنتی استفاده کرده و به مشاور املاک محل مراجعه می کردند. این روش محدودیت هایی برای افراد، چه صاحب خانه و چه مشتری ایجاد می کرد، از جمله این که ملک صاحب خانه صرفاَ در معرض دید اهالی محل قرار می گرفت و اگر اهالی اخبار فروش و یا اجاره را خود دهان به دهان می چرخانند این اطلاعات به جاهای دیگر نیز نفوذ می کرد اما واقعیت این بود که پروسه فروش و یا اجاره بسیار طولانی می شد و در نهایت صاحب خانه را خسته می کرد تا به اجبار اقدام به فروش و یا اجاره می کرد. از جانب خریدار و یا مستاجر هم به همین ترتیب بود، در بیشتر اوقات آن ها این پروسه طولانی مدت را پیش بینی کرده و از مدت ها قبل از اقدام به خرید و یا اجاره به دنبال مسکن مورد نظرشان می گشتند. بنابراین یکی از بارزترین مشکلات عدم وجود سایت املاک در گذشته را می توان طولانی بودن پروسه خرید و فروش و رهن و اجاره برای مالک و خریدار و یا مستاجر دانست. در این مورد با قاطعیت می توان گفت که مزیت سایت املاک از جمله سامان ۷۲۴ این بوده که تبدیل به یک منبع کامل از مواردی شده است که بدون محدودیت مکان می تواند مورد بررسی اشخاص در هر نقطه ای قرار بگیرد. این مسئله بدون شک علاوه بر این که پروسه خرید و فروش و رهن و اجاره را سرعت می بخشد به مالک و مستاجر یا خریدار کمک خواهد کرد تا مورد ایده آل خود را پیدا کنند.

 

کاهش و در مواردی حذف هزینه های رفت و آمد در تهیه مسکن

از جمله مشکلات دیگر این بود که به موجب داشتن محدودیت زمانی افراد ترجیح می دادند صرفاَ محل و یا منطقه ای که در آن ساکن هستند را مورد بازدید قرار دهند تا اینکه با مراجعه حضوری نقاط و مناطق دیگر را مورد بررسی قرار دهند. مزیت سایت املاک از جمله سامان ۷۲۴ در این مورد را می توان این گونه بیان کرد که خریداران و مستاجرین بدون نیاز به رفت و آمد و هزینه های حمل و نقل پشت سیستم خود نشسته و تمامی نقاط را برای یافتن گزینه مورد نظر خود مورد بررسی قرار می دهند.

 

postcard marketing real estate - وظایف سایت املاک در قبال خریداران و فروشندگان

 

اختیارات محدود در تعیین منطقه دلخواه برای خرید و یا اجاره

از جمله مشکلات بارز دیگر که همه خریداران و مستاجران با آن مواجه بوده اند همین مورد بوده که به دلیل عدم دسترسی به تمامی مناطق و نداشتن زمان کافی برای بررسی تمامی مناطق نه اطلاعاتی راجع به بافت فرهنگی و اجتماعی سایر نقاط داشته اند و نه اطلاعاتی راجع به قیمت خرید و اجاره و رهن که همین مورد باعث می شد مناطقی را که ممکن است به فرض مثال به موجب نزدیک بودن به محل کار آن ها در هزینه های رفت و آمد و سایر هزینه های آن ها صرفه جویی کند را مورد بازدید و جستجو قرار ندهند. مزیت سایت املاک از جمله سامان ۷۲۴ در این مورد این است که در واقع سایت املاک بانک اطلاعاتی گسترده ای است که مناطق مختلف را از هر زاویه ای مورد بررسی قرار می دهد تا با در نظر گرفتن تمامی ابعاد و بودجه خود اقدام به هر کاری در باب مسکن کنید.

 

luxury real estate - وظایف سایت املاک در قبال خریداران و فروشندگان

 

عدم اطمینان به قیمت تعیین شده برای خریدار و فروشنده

در گذشته افرادی که قصد خرید و فروش و رهن و اجاره مسکن را داشتند مجبور بودند اقدام به جستجوی در تمامی املاک محل و منطقه مورد نظر کنند تا برآورد کلی از قیمت های مسکن در آن منطقه داشته باشند و تصمیم نهایی را در مورد تعیین قیمت ملک بگیرند. قیمتی که بر آورد می شد در نهایت باز هم مورد اطمینان نبود چرا که برآورد قیمت بر مبنای قیمت تعیین شده مشاورین املاک منطقه بود. این موضوع موجب عدم رضایت افراد می شد. و اما مزیت سایت املاک از جمله سامان ۷۲۴ در این مورد این است که با ارزیابی دقیق ملک از طریق کارشناسان مسکن و با در نظر گرفتن معیارهای دقیق اقدام به قیمت گذاری می کند. به این ترتیب که از قبل موارد موثر بر تعیین قیمت بررسی و بازیابی شده اند و حالا علاوه بر تعیین قیمت زمین بایستی اقدام به تعیین قیمت ملک کرد که برای تعیین قیمت آپارتمان هم معیارهایی از قبل تعیین شده از قبیل قدمت آپارتمان، مصالح ساختمان به کار رفته در نازک کاری ساختمان و کیفیت آن ها، چند خوابه بودن و امکاناتی از قبیل پارکینگ و غیره و حتی به کار گیری متدهای روز در طراحی داخل آپارتمان همه از مواردی هستند که بر روی تعیین قیمت ملک تاثیر می گذارند. بنابراین در این مورد هم سایت املاک به عنوان یک رسانه اقدامات مفیدی داشته به این ترتیب که یک منبع موثق برای تعیین قیمت ملک می باشد تا دست افرادی را که با تعیین قیمت اشتباه موجب افزایش بی دلیل قیمت ملک و به هم ریختن بازار قیمت مسکن می شوند را کوتاه کند.

 

 

مطالب بیشتر:

نمایش بیشتر

سامان ۷۲۴

ما در سامان ۷۲۴ به دنبال یک هدف هستیم (ترکیب املاک سنتی + املاک بر پایه تکنولوژی) فناوری ابری به ما کمک میکند نیازهای ملکی هموطنان خوبمان را به بالاترین سرعت و امنیت در اختیار شما عزیزان قرار دهیم. گروه املاک سامان ۷۲۴

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا